Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/benaymedikal.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 269

Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/benaymedikal.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281

Deprecated: strripos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /home/kobimor1/benaymedikal.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281
  • Benay Medikal'e Hoşgeldiniz !
  • Bizi Arayın :05334936352
Altındağ , Ankara

Vakum Regülatörü

Vakum regülatörleri, tesisteki merkezi vakum sisteminden sağlanan yüksek basınçlı vakumlu havanın hasta kullanımına uygun seviyeye dönüştürülmesini sağlar. Regülatör, esasen, vakum sisteminden gelen toplam basıncı, hastalarla kullanım için hem güvenli hem de elverişli olan daha düşük bir seçilmiş seviyeye indiren bir basınç sınırlayıcı görevi görür. Vakum regülatörü, tıbbi aspirasyon bağlamında vakum seviyesini ölçmek ve ayarlamak için kullanılır. Cerrahi işlemler sırasında hastanın vücudundaki maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Vakum regülatörü, doğrudan bir prob veya ray montaj sistemi kullanılarak duvardaki bir vakum kaynağına bağlanmalıdır. Bir toplama kavanozu ve bir emme hortumu ile ilişkilendirilmelidir.

Vakum Emiş Regülatör Çeşitleri

Üç ana tip tıbbi vakum regülatörü vardır: sürekli, sürekli/aralıklı ve sürekli/yüksek. Bu regülatörlerin her biri, çeşitli hasta bağlantı seçenekleri ve giriş bağlantı seçenekleriyle gelir. Pediatrik ve neonatal gibi özel uygulamalar da mevcuttur. Bu regülatörler için analog ve dijital gösterge seçenekleri de mevcuttur.

Sürekli

En yaygın kullanılan tıbbi aspirasyon regülatörü türüdür. Bu üniteler kullanım sırasında ayarlanan mm/Hg'de sürekli emiş sağlar. Sürekli regülatörler ayrıca aralıklı modellerden daha yüksek akış hızları sunar.

Sürekli/Aralıklı

Kombinasyon üniteleri olarak da bilinen bu vakum regülatörleri, sürekli emiş veya aralıklı emişe ayarlanabilir. Aralıklı modda, ayarlanan mmHg'de emmeyi açar/kapatır. Aralıklı zamanlama ünitede ayarlanabilir, ancak tipik bir aralıklı zamanlama ayarı, 8 saniye emiş olmadan 16 saniye emiş şeklindedir. Bu birleşik ünite, her iki vakum seçeneğine de sahip olma özelliğini arayan tıp uzmanları için harika bir seçenektir.

Sürekli/Yüksek

Bu aspirasyon ünitesi genellikle cerrahi uygulamalarda veya yüksek akış hızlarının gerekli olduğu ameliyathane ortamında kullanılır. Bu regülatörler ayrıca cerrahi veya ameliyathane prosedürleri gerçekleştirirken tipik olarak gerekli olan daha yüksek mmHg vakum ayarlarına sahiptir.

Vakum Regülatörleri Nasıl Çalışırlar?

Vakum veya emiş regülatörleri tesis odasındaki vakum duvar çıkışına bağlanır. Çıkışa bağlandıktan sonra, regülatöre bir vakum hortumu bağlanabilir ve buradan emme basıncı gerektiği gibi ayarlanabilir. Bu cihazlar, tıp uzmanlarının prosedürler sırasında gerektiği gibi vakum/emme basıncını ayarlamasına olanak tanır.

Doğru Vakum Regülatörünü Seçme

Tesisiniz için bir medikal vakum regülatörü seçerken, ünitenin nasıl kullanılacağını ve hangi ortamda kullanıldığını dikkate almak önemlidir. Örneğin yenidoğan ve pediatrik uygulamalar için daha düşük akış hızlarına ve daha düşük debilere (mmHg ayarlarına) sahip özel modeller bulunmaktadır. Ayrıca, tıbbi aspirasyon regülatörü bir cerrahi uygulamada veya ameliyathane ortamında kullanılıyorsa, seçilen ünitenin yeterince yüksek bir akış hızına ve mmHg ayarına sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Ek olarak, bazı üreticiler, tesislerin kullanılan emme regülatörlerini renk koordine etmesine yardımcı olmak için regülatör gövdesi için çeşitli renk seçenekleri sunar. Bu renk kodlaması, tıp uzmanlarının hangisine bağlanacağını belirlemesini de kolaylaştırır.