Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/benaymedikal.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 269

Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/benaymedikal.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281

Deprecated: strripos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /home/kobimor1/benaymedikal.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281
  • Benay Medikal'e Hoşgeldiniz !
  • Bizi Arayın :05334936352
Altındağ , Ankara

Gaz Prizleri

Medikal gaz prizleri, medikal gaz dağıtım sistemi ile alıcı sistem (debimetre, vakum regülatörü, anestezi makinesi veya diğer alıcı cihazlar) arasındaki bağlantıya uygun tesisat noktalarıdır. Tüm kılavuz çekme noktaları, biri bağlantı yuvasında ve diğeri taban bloğunda olmak üzere çift yönlü bir anti-yuvarlak valf, paslanmaz çelik bir tapa ve bir kapak ile donatılmıştır. Tüm gaz prizleri, yüksek dayanıklılık ve güvenilirlik sağlayan plastik kullanılmadan metal malzemeler kullanılarak yapılmaya dikkat edilmektedir. Personel tarafından çıkarma tapasının binlerce kullanımından sonra bile çalışma cihazının sürekliliğini garanti etmek için tamamen pirinçten yapılır. Hem yerleşik hem de dış mekan versiyonlarında, bölme kutuları, fabrikada önceden monte edilmiş taban bloğu ile tedarik edilir ve kutuyu duvar örme işi sırasında bile korumak için bir kapak plakası ile donatılır. Bir gaz kullanım noktasından iki yatak beslemek için üretilen manifoldlar hem direkt bağlantı hem de ray bağlantı konfigürasyonlarında geçici bir alternatif sunabilir.

GAZ GİRİŞ NOKTALARI

Afnor Normu

Afnor kullanım noktası, hızlı bir bağlantı yoluyla bir cihazın veya göstergenin beslenmesini sağlayan bir çek valf ile donatılmış düşük basınçlı bir ünitedir. Kullanılan malzemeler: Gövde ve diğer parçalar için CW614N krom kaplı pirinç, dış halka somun için plastik, yaylar için C98 çelik, contalar için NBR veya VITON kauçuk, işaretler için polikarbonat, kontrol paneli için paslanmaz çelik.

Yuva Normu

Yuva çıkarma noktaları, kullanıcının (hemşire, doktor vb.) gazı uygun şekilde çıkarmak için çıkışlara cihazları bağlayarak ve bağlantısını keserek sıklıkla çalıştırdığı bir tıbbi gaz tedarik şebekesinin sabit veya havada asılı noktalarıdır. Yanlış bağlantı hastanın hayatını tehlikeye atabileceğinden, terminal cihazlarının ve bileşenlerinin güvenli bir şekilde kurulması önemlidir. Kullanılan malzemeler: gövde ve diğer parçalar için krom kaplı CW614N pirinç, yaylar için C98 çelik, contalar için gıda sınıfı NBR veya VITON kauçuk, etiketler için polikarbonat ve çıkış borusu için bakır olmaktadır.

ÜNİTE TAHLİYE TERMİNALİ

Anestezik gaz temizleme sistemi, esasen, kullanıcının sık sık bağlantı ve ayırma yaparak çalıştırdığı emme sistemi ile emme sistemi arasındaki arayüzdür. Musluk noktasının çıkışı, fiş takıldığında gaz geçişini açan ve fiş çıkarıldığında otomatik olarak kapatan bir tutma sistemi içerir. Taban bloğu, egzoz sistemine kalıcı bağlantı için tasarlanmış ve üretilmiştir. Kullanılan malzemeler; gövde ve diğer parçalar için CW614N krom kaplı pirinçtir. Dış halka somunu için kromlu alüminyum tercih edilir. Pimler için paslanmaz çelik, yaylar için C98 çelik kullanılır. Contalar için NBR kauçuk, etiketler için polikarbonat ve çıkış borusu için bakır. Kullanılan tüm malzemeler, belirtilen sıcaklık aralığında tıbbi gazlar ve anestezik buharlar ile uyumludur.