Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/benaymedikal.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 269

Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/benaymedikal.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281

Deprecated: strripos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /home/kobimor1/benaymedikal.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281
  • Benay Medikal'e Hoşgeldiniz !
  • Bizi Arayın :05334936352
Altındağ , Ankara

Bölge Servis Üniteleri

Tıbbi gaz alarmları

Sağlık tesislerinde, tüm olağan hastane ekipmanları içerisinde çeşitli alarm ve kontrol sistemleri buluyoruz. Bunlar rollerine, kapasitelerine ve işlevlerine göre değişir. Bunlardan biri, sağlık tesislerinde tıbbi gazların basıncını kontrol etmek için tasarlanmış alarmlarla ilgilidir.

Ağ boyunca tıbbi gazların akışını ve basıncını izleyen teknolojik modüller veya cihazlardır. Gazları besleyen hatların her birinde basıncı okuyabilir ve bu şekilde düşük basınç, sızıntı veya gaz akışındaki değişiklikler gibi farklı sorunları veya anormallikleri tespit edebilirler. Bu alarmlar aynı zamanda gazların pompalanmasını mümkün kılan bileşenlerin ne zaman servise alınması veya bakımının yapılması gerektiğinin bir göstergesi olarak işlev görür ve besleme arızalarının yüzdesini azaltır. Bu sayede medikal gaz kontrol ve alarm sistemleri, medikal gaz tedarikinin durumunu akustik ve/veya optik sinyalleme yoluyla gerçek zamanlı olarak izler.

Tıbbi gaz hatlarının sorunsuz çalışmasını sağladıklarından ve herhangi bir arızanın zamanında tespit edilip giderilmesine olanak sağladıklarından, mevcut en işlevsel ve vazgeçilmez hastane ekipman çözümlerinin önemli bir parçasıdırlar. Bu nedenle onları ameliyathaneler, ameliyathaneler, iyileşme alanları, yoğun bakım ve yoğun bakım üniteleri, acil durum alanları vb. gibi bir hastanenin farklı alan ve odalarına bağlı olarak bulabiliriz.

Tıbbi gaz alarmlarının temel özellikleri

● Çok özel standartlar altında tasarlanmaları ve en kapsamlı sağlık düzenlemelerine uymaları gerekir.

● Geldikleri yapısal sistem, birden fazla yüzeye gömülebilir.

● Gaz hatlarında mevcut olan farklı basınçları tespit etmek için dakik ve hassas bir kapasiteye sahiptirler.

● Önleyici bakım için düşük veya yüksek basınç ve sızıntıların varlığı konusunda uyarırlar.

● Diğer alarm sistemleri ile arayüzlenebilirler.

● İdeal konfigürasyon ile gaz hatlarındaki değişkenleri belirleyecektir.

● Ekipman alüminyumdan üretilmiştir ve birimleri veya basınç parametrelerini değiştirmek için entegre fonksiyonlar içerir.

● Tıbbi gaz şebekelerinin her birinde her bir basınç hattının görselleştirilmesine izin verirler.

● Sinyallerin mevcut olduğundan ve tüm ışıkların düzgün çalıştığından emin olmak için yıllık denetimlerin yapılması önemlidir.

Bölgesel Kontrol Panoları

Bölgesel kontrol panoları kullanılan medikal gazın sistemden çıktıktan sonraki dağıtım aşamasında yer alan kontrol ve acil durumlarda müdahaleye imkân veren panolardır. Elektrostatik toz boyalı galvanize edilmiş saçtan imal edilmiş ünite ve içerisindeki acil besleme nist kiti, medikal gaz bakır boru hattı, etkili akış kontrolü sağlayan iki adet küresel vana ve iki gaz için tasarlanmış alarm alanından oluşmaktadır.

Sistemden çıkan basınçlı medikal gazın katlara dağıtımı veya dağıtım hattındaki kritik noktalarda kontrolünün sağlanması için kullanılır. İçerisindeki transmitter sensörler ile %0,3 hassasiyetle basınç ölçümü yapar. Tüm ölçüm değerleri içerisinde bulunan LCD ekranda gözlemlenebilir ve tüm gazlar için belirli basınç aralıkları ayarlanabilir. Belirtilen aralık arasında kalmaması durumunda alarm ile haber vermektedir. Medikal gaz için üretilmiş vanalar yardımıyla acil veya gerekli durumlarda gazın kesilmesini sağlar. Arıza durumlarında acil besleme nist kiti ihtiyaç duyulan medikal gazın temin edilerek sorunsuz bir şekilde sistemin çalışmaya devam etmesini sağlar. Gece aydınlatması ve çoklu dil opsiyonu ile kullanım kolaylığı sağlarken yüksek teknoloji ile sorunsuz bir kullanım sağlar. Ayrıca alarm kapağı sayesinde arıza durumlarında ergonomik kullanım sunar.