Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/benaymedikal.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 269

Notice: Undefined variable: ub in /home/kobimor1/benaymedikal.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281

Deprecated: strripos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior in /home/kobimor1/benaymedikal.com/mipanel/config/fonksiyon.php on line 281
  • Benay Medikal'e Hoşgeldiniz !
  • Bizi Arayın :05334936352
Altındağ , Ankara

Bakır Boru Tesisatı

Bakır Tıbbi Tesisler İçin Daha Güvenli ve Güvenilir Bir Seçenek Olduğunu Kanıtladı

Bakırın Doğal Özellikleri Yangın ve Duman Risklerini Azaltır, Korozyonu Önler: İçme Suyu ve Medikal Gaz Taşımak İçin Gereklidir

Copper'ın tıbbi tesislerdeki rolü, bir binanın duvarlarının arkasına ve tavanlarının üstüne sıkışmış standart boru ve sıhhi tesisat sistemlerinin çok ötesine geçer. Aslında bakır, hayat kurtaran tıbbi tedavi gören hastaların ihtiyaç duyduğu gazları günlük olarak sağlayan solunum bakım sistemleri için de önemli bir araçtır.

Sağlık sektörü, hasta tedavisi ve bakımı için kritik olan basınçlı tıbbi havayı, oksijeni ve nitröz oksiti dağıtmak için rutin olarak bakır boru kullanır; hayat kurtaran aletleri, cerrahi ve tedavi ekipmanlarını çalıştırmak için nitrojen ve basınçlı hava; ve hasta tedavi alanlarından ve ameliyattan gazları ve sıvıları uzaklaştıran tıbbi vakum sistemini çalıştırmak. Hastanede ameliyatta, dişçi muayenehanesinde bakımda veya ayakta tedavi tesisinde tedavide bakır boru, tıbbi prosedürde ayrılmaz bir rol oynar.

Bakır boru, iç temizliği, dayanıklılığı, uzun ömürlülüğü ve düşük bakım gereksinimleri nedeniyle uzun süredir tercih edilen seçim olmuştur. Ek olarak, nispeten yüksek erime noktasının bina boyunca alev veya duman yayma olasılığı çok daha düşüktür. Bakırın plastiğe göre avantajlarından biri, bakırın yanmaması ve yangın durumunda duman eklememesidir.

Bakırın yanıcı olmayan özelliklerinin, acil bir durumun ortaya çıkabileceği ve insanların daha az hareketli veya yaşlı olduğu durumlarda özellikle önemli olduğunu söyledi. Bakırın erime noktası, yaklaşık 300 derecede yumuşayan ve alevlere maruz kaldığında duman çıkaran plastiğinkinden çok daha yüksek olan 1.984 Fahrenhayt derecedir. Plastik boru ayrıca yoğun ısıya maruz kaldığında bakırdan 10 kata kadar daha fazla genleşir ve büzülür, bu da sistemin bir olaydan sonra tekrar hizmete girmesi olasılığını azaltır.

Bu özellikler bakırı sıhhi tesisat ve tıbbi gaz uygulamaları için temel bir malzeme haline getirir ve bu nedenle tıbbi tesislerin içinde ve dışında yaygın olarak tercih edilmesini sağlar. İnşaat maliyetlerini kontrol etmek için alternatif malzemeler düşünülebilirken, tıbbi tesis müteahhitleri, çok yönlülüğü, güvenilirliği ve güvenilir performansı ile garanti edilen uzun vadeli geri ödeme nedeniyle bakıra sürekli olarak güvenmektedir.

Kritik tıbbi gazları sağlamak için kullanılan bakır borular, bir evin duvarlarının arkasında bulunan borularla aynı malzeme olsa da, iç yüzeyin en yüksek temizlikte olmasını sağlamak için özel olarak hazırlanmıştır. Boru tesisatı ayrıca, kurulum boyunca temizliğin korunmasını sağlamak için sızdırmaz uçlarla kapatılmış özel önlemler kullanılarak sağlanır.

Ancak evdeki borular gibi, çok temel bir düzeyde - su dağıtımı - bakırın performansı diğer malzemelerin çoğundan çok daha ağır basar. Patina olarak bilinen koruyucu bir kaplama sayesinde kolayca aşınmaz veya paslanmaz. Dahası, araştırmalar bakırın bakterileri öldürebileceğini ve potansiyel olarak ölümcül mikropların büyümesini sınırlayabileceğini göstermiştir.

Karşılaştırıldığında, plastik tesisat, uygun şekilde korunmadığı takdirde malzeme bakteri üremesini destekleyebileceğinden kontaminasyon riski taşır. Plastik, yüksek ısıya veya ateşe maruz kaldığında, bileşimi nedeniyle toksin salma potansiyeline sahiptir. Plastik tesisatın yarı geçirgen membranı, kirleticilerin su akışına girmesine izin verme potansiyeline de sahiptir.

Sıhhi tesisat ve boru tesisatı söz konusu olduğunda, bakırın ana özellikleri bakırı tıbbi ortamlarda vazgeçilmez kılmıştır.